Zapraszamy na webinar o alternatywnych metodach komunikacji

Zapraszamy na webinar o alternatywnych metodach komunikacji
baner aktualnosci

Serdecznie zapraszamy na webinar o wspomagających i alternatywnych sposobach komunikacji, którego transmisja na profilu FB Fundacji odbędzie się 22 marca o godzinie 20.00. Prowadzące – logopedka Marta Orczyk oraz psycholożka Paulina Wiśniewska z naszego Ośrodka Rehabilitacji Amicus – rozprawią się z mitami, które narosły wokół AAC.

Terapeutki porozmawiają o tym, kto może korzystać z takiej formy komunikacji, czym różni się od mowy oraz kto jest odpowiedzialny za indywidualny system komunikacyjny dziecka.

  • czym jest AAC i kto może korzystać ze wsparcia komunikacji?
  • czy jest różnica pomiędzy mową a komunikacją?
  • czy AAC to zadanie tylko dla logopedy?
  • kto odpowiada za indywidualny system komunikacyjny dziecka?
  • fakty i mity dotyczące AAC.

Do zobaczenia!

webinar_plakat do rodziców_komunikacja_AMICUS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marta Orczyk jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku logopedia ogólna i kliniczna. Brała udział w licznych szkoleniach i kursach podczas których pogłębiała swoją wiedzę umiejętności.

Doświadczenie zdobywała m.in. na Oddziale Neurologicznym Szpitala Bielańskiego w Warszawie, Oddziale Terapii i Neurologicznej w Szpitalu Grochowskim, w Klinice Otalaryngoloricznej w Centralnym Szpitalu Klinicznym.

Paulina Wiśniewska jest absolwentką Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania na kierunku psychologii, a także studiów podyplomowych w Akademii Pedagogiki Specjalnej z pedagogiki specjalnej oraz z zakresu wczesnej interwencji oraz opieki nad małym dzieckiem. Jest także absolwentką studiów podyplomowych w Uczelni Nauk Społecznych w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Swoją wiedzę poszerzała także podczas wielu szkoleń i kursów. Doświadczenia zdobywała w przedszkolu terapeutycznym Fundacji Synapsis.