Nowy dział „Poradnictwo”

Nowy dział „Poradnictwo”
baner aktualnosci

Otwieramy nowy dział PORADNICTWO, który znajdą Państwo na naszym fanpage’u na Facebooku – link.

Jako pierwszy prezentujemy cykl „O rozwoju ruchowym dziecka” autorstwa naszej fizjoterapeutki Joanny Russek. Będzie on obejmował tematy opracowane na podstawie pytań rodziców dotyczących rozwoju ruchowego dzieci.

Rozwój ruchowy dziecka jest uwarunkowany genetycznie, ale też jest zależny od czynników środowiskowych. Prawidłowa opieka i pielęgnacja małego dziecka może wspierać jego sprawność fizyczną. Sposób w jaki mama nosi niemowlę na rękach, jak układa w łóżeczku, jak sadza sobie na kolanach, dostarcza dziecku doświadczeń odczuwania pozycji, ruchu i obserwacji otoczenia.
Okres od urodzenia do 18 m-ca życia to czas wielkich zmian i pojawiających się sekwencyjnie nowych umiejętności ruchowych dziecka. To także czas intensywnego treningu ruchowego dziecka. Noworodek od istoty „leżącej” i całkowicie zależnej od opieki mamy po 1,5 roku porusza się samodzielnie i często demonstruje swoim zachowaniem intensywną potrzebę eksploracji otoczenia.
Istotna zatem jest wiedza w jaki sposób stymulować rozwój ruchowy dziecka tak aby odbywał on się w sposób prawidłowy ze zrozumieniem jego szczególnych potrzeb.
Wiedzę popartą naszym doświadczeniem będziemy przekazywać systematycznie w blokach.

sekwencja1