Zajęcia muzyczne

Zajęcia muzyczne
baner aktualnosci

Zapraszamy na cykliczne zajęcia pt. „Mysie muzykowanie” organizowane przez Klub Myszki Norki w Ośrodku Amicus. Będą to zajęcia muzyczne z wykorzystaniem metody Mobilnej Rekreacji Muzycznej dr Macieja Kieryła.  Spotkania mają charakter ćwiczeń ruchowych, rytmicznych, perkusyjnych, oddechowych, wyobraźni plastycznej, poetyckiej i działań relaksacyjnych stymulowanych różnorodną muzyką. Ćwiczenia nawiązują do rytmów biologicznych człowieka (oddech, bicie serca itd.) i codziennych zachowań (ziewanie, przeciąganie się itd.).

Akceptacja i aktywność pacjenta, jego umiejętności i pojemność edukacyjna są wyznacznikiem tempa realizacji celów edukacyjno-terapeutycznych. Na zajęcia  mogą przychodzić pacjenci nie śpiewający i nie grający na żadnym instrumencie. Reakcje na bodźce muzyczne możemy wyrazić mimiką, gestem, naturalnymi ruchami perkusyjnymi (klaskanie, tupanie, oklepywanie, mruczenie itd.). W zajęciach nie jest przeszkodą niepełnosprawność ruchowa – aktywność osoby i jej zainteresowanie działaniami potwierdza nieznaczny ruch głową, powieką, tułowiem lub zmieniony wyraz twarzy.

Na pierwsze zajęcia zapraszamy już 30 maja do Ośrodka Rehabilitacji Amicus na ul. Słowackiego 12 w Warszawie. Zapisy znajdują się na stronie Klubu Myszki Norki – link.

Zajęcia są bezpłatne.

Czas trwania: ok. 1 godz.