Terapia wspomagana komputerowo_banner
Program RehaCom jest programem komputerowym służącym do rehabilitacji funkcji poznawczych. Jest to najbardziej zaawansowane narzędzie dostępne obecnie w Polsce stosowane w większości wiodących ośrodków rehabilitacji neurologicznej.

Program składa się z kilkudziesięciu modułów zaprojektowanych do ćwiczenia wybranych funkcji, np. pamięci, uwagi, funkcji wzrokowo-przestrzennych i innych. Każdy z nich zawiera ćwiczenia o stopniowanych poziomach trudności.

Interfejs programu jest dostosowany do potrzeb osób z różnorodnymi trudnościami zarówno poznawczymi, jak i motorycznymi. RehaCom obsługiwany jest przy pomocy specjalnego panelu wyposażonego w duże i wyraźnie oznakowane przyciski, dzięki czemu mogą się nim posługiwać osoby z niedowładami.

Dodatkową zaletą programu jest funkcja automatycznego dostosowania poziomu trudności wykonywanego zadania do wyników osiąganych przez ćwiczącego. W ten sposób zadanie zawsze pozostaje w obszarze możliwości pacjenta.

Badania wskazują, że stosowanie równocześnie terapii neuropsychologicznej i komputerowej dają najlepsze efekty terapeutyczne, lepsze niż w przypadku stosowania każdej z nich oddzielnie. W Ośrodku AMICUS stosujemy połączenie obydwu metod w przypadku każdego pacjenta korzystającego z terapii funkcji poznawczych.