SI dla małych dzieci

SI dla małych dzieci
baner aktualnosci

Od 3 miesięcy prowadzimy zabawy  ruchowe  dla małych dzieci. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, z uśmiechem same wchodzą na salę. Na początku spotkania witamy się i wprowadzamy zabawę zapoznawczą. Siadamy w kółku na materacach i turlając do siebie piłkę powtarzamy swoje imiona. Przekazujemy sobie kolejno piłki lub inne zabawki, rzucamy piłkę do siebie  lub układamy wspólnie puzzle.

Ponieważ dzieci uwielbiają ruch i zabawę pokonujemy tory przeszkód, chodzimy na czworakach, przechodzimy przez koło, zjeżdżamy z klinów. Łączymy zabawy bieżne i skoczne z rzutami do celów i dopasowywaniem elementów.  Tym sposobem staramy się ukierunkować  żywiołową i rozproszoną aktywność dzieci. Maluchy uczą się że jest początek i koniec zadania, kiedy należy zatrzymać się w ruchu.

Przeprowadzamy zabawy z rytmem i śpiewem. Dopasowujemy ruchową opowieść do treści piosenek. Bawimy się w kierowanie autobusem, pociągiem. Chodzimy wtedy w szeregu, trzymając koła w dłoniach.

W wielu zadaniach mobilizujemy dzieci do nazewnictwa słownego oraz do określania powtarzanej czynności ruchowej np. hop, hop przy skakaniu lub odbijaniu piłki.

Na koniec każdych zajęć prowadzimy zabawy wyciszające i relaksujące.  Dzieci leżą na grubym materacu słuchając piosenek lub wspólnie huśtając się.

Więcej informacji o zajęciach grupowych znajdziecie na naszej stronie w zakładce Nasze terapie.

Termin: wtorki w godzinach 10.00-11.00

Czas trwania zajęć: 60 minut.

Koszt: 80zł/miesiąc (4 zajęcia)

Zapisy: tel. 606 200 631