Pożegnanie Kadriji Płocharskiej

Pożegnanie Kadriji Płocharskiej
baner aktualnosci

Kadrija-Płocharska_czarno_białe_IKONA

Z głębokim żalem i smutkiem w sercu żegnamy Kadriję Płocharską – naszą koleżankę, wieloletnią pracowniczkę Fundacji, współinicjatorkę otwarcia Ośrodka Rehabilitacji AMICUS, konsultantkę do spraw rehabilitacji, doskonałą fizjoterapeutkę, niezwykle cenioną przez małych pacjentów i rodziców.

Jej zapał, entuzjazm, fachowe rady, uśmiech, dobre słowa na długo pozostaną w naszej pamięci.

Łączymy się w bólu z najbliższymi Kadriji – jej mężem, synami i całą rodziną, której składamy głębokie wyrazy współczucia.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15 września o godzinie 13.00 w Kościele Najświętszej Marii Panny i Świętych Aniołów Stróżów przy ulicy Żeromskiego 2A w Lidzbarku Welskim. 

 Kadrija Płocharska urodziła się w 1961 roku w Kazaniu na terenie obecnej Federacji Rosyjskiej. Jako wysportowana dziewczyna, obdarzona niezwykłym chartem ducha, postanowiła studiować rehabilitację. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego. W 1987 roku odwiedziła Polskę i poznała tu swojego przyszłego męża.

Była specjalistką rehabilitacji i często podczas wizyt w Fundacji podejmowała temat wpływu ćwiczeń i właściwej opieki na poprawę rozwoju chorych i niepełnosprawnych dzieci. Dzięki jej zaangażowaniu prezes Zarządu Fundacji – Stanisław Kowalski – postanowił otworzyć w siedzibie Fundacji gabinet rehabilitacyjny. W 2004 roku Kadrija została pierwszą terapeutką zatrudnioną w Fundacji.

W 2010 roku, także dzięki jej zaangażowaniu powstał Ośrodek Rehabilitacji AMICUS w Warszawie przy ulicy Słowackiego 12.  Od samego początku mgr Kadrija Płocharska czuwała nad jakością terapii podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Rehabilitowała dzieci metodą Adeli, metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, metodą Knilla i przy pomocy neurostymulacji Diadens. Potrzeby swoich małych pacjentów zawsze stawiała na pierwszym miejscu.

Będzie nam Jej wszystkim bardzo brakowało!