mgr Agata Rogalska

mgr Agata Rogalska

fizjoterapeuta, terapeuta SI

Wykształcenie

Studia licencjackie i magisterskie na kierunku fizjoterapia, wydział Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie

Kursy i szkolenia

  • Neurofizjologiczne podstawy Integracji Sensorycznej stopnia pierwszego
  • Diagnoza i Terapia Integracji Sensorycznej stopnia drugiego
  • Szkolenie I stopnia Smyko-Multisensoryka
  • Moduł Terapii Manualnej UEX (badanie i leczenie kończyny dolnej – techniki podstawowe według koncepcji Kaltenborna i Evjentha)
  • W trakcie szkolenia NDT-Bobath dla dzieci (EBTA), planowane zakończenie: styczeń 2019 r.

Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Ośrodku Wczesnej Interwencji i Rehabilitacji dla Niemowląt, Dzieci i Młodzieży w Ośrodku Diagnostyczno-Terapeutycznym – Promyk w Warszawie. W okresie studiów angażowałam się w wolontariat (turnusy rehabilitacyjne i kolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych). Prowadziłam także zajęcia „Smyko-Multisensoryka” w żłobku i klubie malucha w różnych grupach wiekowych (dzieci od 7 miesięcy do 3 roku życia).

Zainteresowania

W swojej pracy staram się szczególnie angażować w budowanie kontaktu i relację z pacjentem. Ważne jest dla mnie, aby czas zajęć terapeutycznych był dla dziecka okazją do poznawania swoich mocnych stron, zbierania doświadczeń, które będzie mogło wykorzystać w codzienności, a także okazją do wspólnej zabawy. Interesuję się rozwojem dziecka oraz psychologią. Lubię tańczyć, pływać i wędrować po górskich szlakach. Ciekawi mnie kultura Japonii, skąd pochodzi smak uwielbianego przeze mnie sushi.